Київське Математичне
 
Товариство

Пантеон
київських математиків
Засідання Товариства Новини Київські семінари Конференції Мат. архів, журнали, препринти Діяльність Товариства, статут Члени ТоваристваВиборні органи Історія Товариства Київські математики Премії товариства Сторінка для дискусій Посилання Математичні заклади Києва Студентська сторінка Шкільна сторінка Членство в Товаристві Адреса Товариства

Шуренков Валентин Михайлович


 1947 - 1994

Valentin Shurenkov


Область математичних досліджень
Теорія ймовірностей


Деякі з основних публікацій
  • Shurenkov, V. M. Ergodic theorems and related problems. VSP, Utrecht, 1998. viii+96 pp. ISBN: 90-6764-282-7
  • Shurenkov, V. M. On Markov renewal theory. (Russian) Teor. Veroyatnost. i Primenen. 29 (1984), no. 2, 248--263. 
  • Shurenkov, V. M. Transition phenomena of renewal theory in asymptotic problems in the theory of random processes. I. (Russian) Mat. Sb. (N.S.) 112(154) (1980), no. 1(5), 115--132, 144.
 ==================================

Список публікаційMathSciNet) Посилання на праці  (з MathSciNet)

    Відомому київському математикові Валентину Михайловичу Шуренкову 18-го лютого 2007 р. виповнилось би 60 років, якби він не пішов з життя так передчасно. Встиг він зробити чимало протягом відпущеного йому Долею часу. Короткий огляд його наукового доробку наведено в статті В.С.Королюка, М.Й.Ядренка, М.В.Карташова та Н.В.Москальцової „Про математичну творчість Валентина Михайловича Шуренкова”, опублікованій в журналі Теорія ймовірностей та математична статистика , випуск 52, 1995, стор. 1-3; перелік його наукових праць та список його учнів можна знайти на цій сторінці. Мені ж хотілось би тут в кількох словах згадати його як людину яскраву, непересічну, людину, з якою мене пов’язували щирі дружні стосунки.

    Думаю, що головною рисою його була внутрішня свобода, без якої ніяка творча діяльність неможлива взагалі. Однак, мабуть, і повна необмеженість, сказати б, „неограненість” такої свободи не здатна викресати творчу іскру. В його ситуації такою огранкою була добротна освіта, отримана в рамках потужної київської ймовірнісної школи. Оце поєднання абсолютної внутрішньої розкутості разом із строгою математичною дисципліною мислення, а також самобутність його особистості – все це вилилось в той яскравий феномен, їм’я якому – Шуренков. До цього ще слід додати його вміння швидко, кількома влучними словами вивести на „чисту воду”, зробити смішним всяке неістинне, несправжнє, фальшиве. А ще додайте до цього його зазвичай оптимістичний настрій, що свідчив про неабиякий запас душевних сил, і ви дістанете деяке уявлення про цю людину. Думаю, що всі, хто мав щастя близько спілкуватись з В.М.Шуренковим, мають згадувати його не з гіркотою – „Його нема!”, а з вдячністю – „Він був!”
 
                                                                                      Микола Портенко

Список учнів професора Шуренкова В.М. 

1.      В. Н. Супрун.   Метод потенциала в граничных задачах для процессов с независимыми приращениями и скачками одного знака (канд.), 1976.
2.      Я. И. Елейко. Применение теорем типа восстановления к асимптотическому анализу полумарковских и ветвящихся процессов (канд.), 1980.
3.      С. А. Алиев.   Переходные явления в пропессах Гальтона-Ватсона и сходимость к процессам Иржины (канд.), 1981.
4.      О. М. Джнейд.   Суммы неотрицательных случайных величин, связанных эргодической цепью Маркова (канд.), 1985.
5.      Б. А. Костава. Теоремы комплексного восстановления и некоторые их применения (канд.), 1985.
6.      Л. К. Зоненашвили. Предельные теоремы для ветвящихся процессов с бесконечным числом типов (канд.), 1986.
7.      Н. А. Ружевич. Некоторые вопросы асимптотического анализа полумарковских процессов (канд.), 1986.
8.      Е. Л. Котляров.   Предельные распределения граничных функционалов от случайных блужданий на цепи Маркова (канд.), 1987.
9.      Ю. П. Буценко.    Неоднородные локально безгранично делимые процессы (канд.), 1988.
10.    П. П. Куция. Многомерные теоремы для восстановления и их применения к регулирующим случайным процессам (канд.), 1990.
11.    И. Б. Киричинская.    Одноточечные продолжения марковских процессов (канд.), 1992.
12.    О. М. Кинаш. Перехідні  явища для марківських проців iз скіченною множиною станів (канд.), 1993.
13.    С. В. Дегтярь засто. Теореми марковського відновлення у схемі серій та ixсування до напівмарковських процесів (канд.), 1994.
14.    Н.В. Москальцова. Аналітичний підхід до центральної граничної тeoреми для ергодичних ланцюгів Маркова (канд.), 1994.