Пантеон
київських математиків
Засідання Товариства Новини Київські семінариКонференції Мат. архів, журнали, препринти Діяльність Товариства, статут Члени ТоваристваВиборні органи Історія Товариства Київські математики Премії товариства Сторінка для дискусій Посилання Математичні заклади Києва Студентська сторінка Шкільна сторінка Членство в Товаристві Адреса Товариства
Новини, об'яви, інформація ...
Архів новин

13.12.06

Вітаємо усіх мехматян зі святом! День механіко-математичного факультету відбувся як завжди 13 грудня. 

 
 
Цього разу уперше була вручена премія Гензеля та Гуді Цапів студенту Київського національного університету ім. Тараса Шевченка за кращу наукову роботу з математики. Лауреатом став Вадим  Дорошенко!
 
  
Дякуємо студентам  мехмату Галині КрюковійІвану Юрченку та Андрію Горюнову за фотографії.


07.12.06
   Сьогодні, 7  грудня,  доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України Олександр Шарковський святкує своє 70-річчя.

По закінченні з відзнакою Київського державного університету ім Т. Г. Шевченка, Олександр Миколайович успішно завершує аспірантуру Інституту математики АН УРСР достроковим захистом кандидатської дисертації (1961). А незабаром, у 1967 р., захищає і докторську дисертацію. В 1978 р. О. М. Шарковського обрали членом-кореспондентом АН УРСР, а в 2006 р. – дійсним членом НАН України. Наукові успіхи Олександра Миколайовича закономірно поєднуються із професійним зростанням. З 1974 р. О. М. Шарковський завідував відділом диференціальних рівнянь Інституту математики АН УРСР, а з 1986 р. очолює відділ теорії динамічних систем, який було створено з його ініціативи.

Професор Шарковський - всесвітньовідомий український математик, один із фундаторів сучасної теорії динамічних систем. Ним відкрито закон співіснування періодичних траєкторій різних періодів; досліджено топологічну структуру басейнів притяжіння різних множин; одержано низку критеріїв простоти та складності динамічних систем. У науковій літературі можна зустріти такі терміни як теорема Шарковського, порядок Шарковського, простір Шарковського, стратифікація Шарковського та ін. У кожній із сучасних монографій з теорії динамічних систем обов'язково є теорема Шарковського. 

Наукову роботу Олександр Миколайович активно поєднує з педагогічною діяльністю. Із середини 60х років ХХ ст. читав загальні курси та лекції з теорії динамічних систем на механіко-математичному факультеті рідного університету. О. М. Шарковський – автор майже 250 наукових праць, з них п'ять монографій, які написані у співавторстві з учнями. Серед учнів – 3 доктори і 14 кандидатів наук. Багато енергії і часу віддав український учений розвиткові наукових зв'язків. Він виступав з лекціями в університетах та наукових центрах більш ніж 20 країн Європи й Америки, в університетах Китаю та Австралії. Входить до редколегій низки міжнародних математичних видань, зокрема є співредактором журналу «Journal of Dіfference Equatіons and Applіcatіons» (США).


Щиро вітаємо професора Олександра Шарковського з ювілеєм і зичимо йому нових успіхів у його науковій та педагогічній діяльності!

21.11.06
  14 листопада відсвяткував своє 60-ліття доктор фізико-математичних наук, професор Віталій  Сущанський.Віталій Іванович закінчив Київський державний університет у 1969 році. Кандидатську дисертацію захистив у 1972 році під керівництвом професора Калужніна Лева Аркадійовича. Із 1971 по 2004 рік працював на кафедрі алгебри механіко-математичного факультету (з 1998 по 2004 зав. кафедри), з 1991 доктор фізико-математичних наук, з 1992 професор. У даний час він працює професором Інституту математики Сілезького технічного університету (Instytut Matematyki, Politechnika Slaska) у місті Глівіце, Польща.

Основним напрямком досліджень Віталія Сущанського є геометрична теорія груп: групи автоморфізмів кореневого дерева, групи і напівгрупи автоматів, та інші розділи теорії груп.

Професор Сущанський є автором понад 130 наукових, науково-методичних та науково-популярних публікацій, головним редактором науково-популярного журналу "У світі математики", членом редколегії журналів "Математичні Студії" та "Algebra and Discrete Mathematics". Під його курівництвом було захищено 31 кандидатську (28 в Україні та 3 в Польщі)  та  три докторські дисертації.

Щиро вітаємо професора Віталія Сущанського з ювілеєм і зичимо йому нових успіхів у його науковій та педагогічній діяльності!

13.11.06
   5 листопада відсвяткував своє 60-річчя доктор фізико-математичних наук, професор Валерій Булдигін, завідувач кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей Національного Політехнічного університету України "КПІ".

 

  Валерій Володимирович закінчив механіко-математичниий факультет Київського державного університету в 1970 році. Під керівництвом Ю. Рижова захистив кандидатську дисертацію в 1973 році. З 1973 по 1986 працював в Інституті математики АН України, де в 1982 році захистив докторську дисертацію. З 1986 року працює в Київському політехнічному інституті.
 
      Науковий доробок професора Булдигіна складає понад 130 наукових праць, з них 6 монографій, три з яких опубліковано видавництвами Kluwer та AMS. Серед учнів - 3 доктори та більше 10 кандидатів наук.

    Щиро вітаємо професора Валерія Булдигіна з ювілеєм і зичимо йому нових успіхів у його науковій та педагогічній діяльності!

26.10.06
Постійно оновлюється сторінка КМТ -- http://www.mathsociety.kiev.ua

З важливих змін там - інформація про "Математичний архів ІМ НАНУ" у розділі "Мат. архів, журнали, препринти". Це робота Василя Островського. Велике йому спасибі!  Кожен з нас  може досить просто "класти" туди свої роботи - препринти, дисертації, статті.

Інша, не менш важлива інформація. Марія Власенко зараз читає цикл лекцій "Алгебраїчні значення j-інваріанта та еліптичні криві з комплексним множенням" для студентів  в ІМ.

 

 

Вона започаткувала традицію (вірніше втілила в життя те, що хотілось зробити ще у 2000 році ...) - викладати конспект циклу лекцій на власну web сторінку. Велике їй спасибі теж! В кінці навчального року КМТ планує видати цикли всіх лекцій за рік.
 
26.10.06

Математична премія Гензеля та Гуді ЦапівЩорічну премію в розмірі $500 заснував відомий американський математик Е. Saff.


Премія присуджується (одному) студенту Київського національного університету імені Тараса Шевченка за кращу наукову роботу з математики. Вручається на день механіко-математичного факультету 13 грудня.

Переможця конкурсу визначає комісія, створена вченою радою механіко-математичного факультету.

Участь в конкурсі на цю премію не є перешкодою для участі цієї ж статті в інших конкурсах і навпаки, участь статті в інших конкурсах не є перешкодою для участі у цьому конкурсі.

В разі виникнення проблем з пересилкою електронною поштою, матеріали можна подавати асистенту кафедри математичного аналізу Бондаренку А.В. 

Порядок висунення наукових робіт 

До участі в конкурсі приймаються наукові статті з математики, опубліковані або подані до друку.

Текст статті надсилається за адресою:

tsapaward@univ.kiev.ua 

За цією ж адресою надсилається представлення наукового керівника. Разом з аналізом актуальності та важливості отриманих результатів, представлення має містити наступне:

  • Курс і спеціалізація студента, який номінується на премію.
  • Назва журналу, до якого подана стаття,  назву журналу, том і сторінки для опублікованої статті.
  • Прізвища, та електронні адреси трьох можливих рецензентів.
  • Якщо стаття написана у співавторстві, то вказати, хто із співавторів-студентів номінується на премію і описати внесок цього автора.
  • В разі відсутності наукового керівника роботу може представити член вченої ради механіко-математичного факультету. Статті та представлення мають бути надіслані за вказаною адресою до 20 листопада 2006 року.
28.07.06

Вітаємо переможців та призерів 13-их міжнародних математичних змагань серед студентів, Одеса 2006!

==================================

Олександр Рибак (КПІ) – гранд-перший приз (1  загальне місце)

Арам Туманян (КНУ)             – перший приз

Дмитро Петровський (КНУ) – перший приз
Тарас Тимошкевич (КНУ)     – перший приз
Ярослав Журба (КНУ)           – перший приз

Юрій Карташов (КНУ)          – другий приз
Євген Рисай (КНУ)                – другий приз
Сергій Слободянюк (КНУ)   – другий приз
Лариса Хоменко (КНУ)         – другий приз
Антон Ткачук (КПІ)               – другий приз
Олександр Кравець (КНУ)   – другий приз
Іван Ливинський (КНУ)        – другий приз

Олексій Клурман (КНУ)        – третій приз
Микола Матвійчук (КНУ)    – третій приз
Дмитро Попович (КНУ)         – третій приз
Богдан Нагірняк (КПІ)           – третій приз
Борис Байденко (КПІ)            – третій приз
Кирило Веденський (КПІ)    
– третій приз

За матеріалами  International Mathematics Competition for University Students

20.07.06

Вітаємо переможців та призерів 47-ї міжнародної математичної олімпіади, Словенія  2006!


Віталій Лішунов
Бронзова медаль

Наталія Гончарук
Золота медаль 

Володимир Медвідь
Срібна медаль

Данило Радченко
Бронзова медаль


Олександр Чуклін
Срібна медаль

За матеріалами  International Mathematical Olympiad (IMO)